Ano, i Olympus se rozhodl že vstoupí do světa akčních kamer a musím říct, že je to jedině dobře. Kamera Olympus Stylus TG-Tracker vypadá hodně dobře.

Designově sice Olympus Stylus TG-Tracker vybočuje od zavedených standardů, nicméně výbava je srovnatelná s leadery v tomo segmentu. V některých aspektech je dokonce překonává. Kamera se řadí do modelové řady Tought u které jsme zvyklí na velkou odolnost. Tato kamera je vodotěsná do hloubky 30 metrů, vydrží pády až z dvou metrové výšky, snese mrazy do teloty -10°C, odolá zatížení až 100 kg a to vše bez pouzdra.

Olympus Stylus TG-Tracker má výklopný 1,5 palcový displej a zvládne natáčet při rozlišení 4K/30 fps. Při volbě nižšího rozlišení už je k dispozici i 60 fps. Senzor má rozlišení 8 MPx. Úhel záběru je zde 204° a světelnost objektivu je f/2.0. Při horších světelných podmínkách se jistě bude hodit i světlo o svítivosti 60 lumenů (konečně to někoho napadlo). Kamerka nabízí i pěti osou elektronickou stabilizaci obrazu, ovšem za cenu zmenšení úhlu záběru.

Nadstandartem je senzorová výbava. Kromě GPS můžeme počítat s kompasem, barometrem, teploměrem, akcelerometrem. Rozměry jsou 35 × 56,5 × 93,2 a váha 180 gramů.

Do prodeje se kamera dostane během července za cenu kolem 9500 Kč.

[zdroj]