S akčními kamerami Eken se roztrl pytel. Během měsíce máme díky společnosti Isix.cz k dispozici již třetí kousek tohoto producenta. Model, který zavítal k mé maličkosti a o kterém si dnes budeme povídat je taková zlatá střední cesta.

Po testování kamery Eken H9 Ultra jsme se zmocnili i kamer Eken H8R a Eken H2R. Tak jako u topmodelu Eken H8R, který právě testuje Radek, značí písmeno R na konci přítomnost dálkového ovladače, což je v této cenové hladině příjemnou zprávou. Množství příslušenství, pomineme-li GoPro, je už takovým standardem na který jsme si tak nějak zvykli.

Hned při prvním seznámení jsem si všiml nezvyklé věci na kterou už upozornil Radek ve své recenzi Eken H9 Ultra. Tou je úplná absence loga výrobce a označení modelu. Krabice obsahuje několik základních informací o kameře a QR kód, jenž nás navede na aplikaci do chytrých zařízení.

Obsah balení už spadá do normálu a je zde hromada příslušenství a také dálkový ovladač. Zpracování kamery není špatné a je zde vidět pokrok oproti H9 Ultra, přesto to není zcela ideální. Vrchní strana nedoléhá tak jak by měla. Na  funkčnost to vliv nemá a pravděpodobně se jedná jen o vadu zapůjčeného kusu. Jiné výtky prozatím nemám. Kamera je lehká a příjemně tenká. Ochranné pouzdro je zpracováno dobře a tak nehrozí průnik vody k přístroji.