Je jisté, že tenhle rok se dočkáme nové GoPro kamery. Ta ponese název GoPro Hero 5 a bude tou nejlepší kamerou jakou kdy společnost GoPro vyrobila.

GoPro je stále špičkou v oboru a i když se konkurence snaží, tak na GoPro stále ztrácí. I přes to si ale společnost nevede moc dobře. Cena akcií klesá a právě představení GoPro Hero 5 společně s dronem Karma by to mělo změnit.

Hero 5 má nově disponovat LTE připojením, což umožní sdílení či ukládání videí do cloudu i bez smartphonu. Vybavena bude některým z procesorů producenta Ambarella. Ve zdroji se zmiňuje čipset A9SE, osobně si ale myslím, že bude použit mnohem výkonnější čipset H2 s možností záznamu ve 4K a to, podržte se, při 120 snímcích za vteřinu. Upgrade se nevyhne ani baterii, která by měla mít kapacitu 2800 mAh a změn se dočká údajně i design, jenž by se měl inspirovat u GoPro Hero 4 Session.

GoPro-HERO-5-News_c4813855-5ab5-450e-b5ec-a64f0c5af933

Termín představení je také předmětem spekulací, jenž naznačují květen nebo nejpozději červen tohoto roku. Cena v rozmezí 450 – 500 dolarů zřejmě nikoho nepřekvapí.

[zdroj]