Na trhu se objevila nová akční kamera od DJI, která má čím zaujmout. Je přímým nástupcem DJI Osmo Action. Hned na první pohled jsou patrné malé rozměry a potěší i nízká váha. Kromě toho tady máme i modulární konstrukci a parametry, které v pohodě zatopí GoPru. Alespoň teda papírově…

Kamerka DJI Action 2 váží pouze 56 gramů a její rozměry jsou 39×39×22.3 mm. Do tak malého těla se podařilo vměstnat vnitřnosti, které si hravě poradí se 4K záznamem při 120fps a datovém toku až 130 Mbps. Snímač je velikosti 1/1.7” CMOS a úhel záběru pak 155°. Nechybí ani softwarové funkce pro stabilizaci obrazu a taky třeba vyrovnání horizontu. Ovládání probíhá skrze 1,76″ palcový dotykový displej, umístěný na zadní straně a chráněný odolným sklem Gorilla Glass. Samotná kamera je vodotěsná do hloubky 10 metrů. To ale neplatí v případě použití přídavných modulů. V tomto případě je nutné použít voděodolné pouzdro, které ale není součástí balení. Zdrojem energie je 580 mAh baterie s udávanou výdrží 70 minut při FullHD/30fps záznamu.

Který modul si vyberete?

Kamera je v nabídce hned ve dvou variantách a hlavní rozdíl je v modulu, který ke kameře dostanete. Levnější varianta (Power Combo) nabídne pouze přídavnou baterii o kapacitě 1300 mAh, což prodlouží výdrž na 180 minut. Dražší verze (Dual Screen Combo) pak obsahuje totožnou baterii, ale přidá i přední sekundární displej, včetně 3 mikrofonů. Druhý displej si z baterie něco vezme, takže zde výdrž klesne na cca 160 minut. Oba moduly mají rozměry 39×41.6×21.4 mm a váhu kolem 60 gramů.

Pojďme se podívat na ceny. Levnější balení s přídavnou baterií vyjde na 399€. Pokud toužíte po sekundárním displeji, vytáhnete z peněženky 519€. Obě kamery, včetně příslušenství zakoupíte na DJI.com.