Mnoho z vás se na nás obrací s otázkou, kde koupit závodní dron (koptéru) a nebo díly na něj. Zatímco prodejců RC modelů a “foto” dronů je spousta, tak na závodní koptéry se specializuje jen málo z domácích prodejců. V zahraničí už je situace o něco lepší, ale zase ta doba dodání… V dnešním článku si shrneme možnosti a doporučím vám hned několik spolehlivých prodejců, kde najdete jak sestavené race koptéry, tak i díly k sestavení závodního dronu.

Začneme na domácí scéně, kde dominuje Rotorama.cz. Nejde jen o prodejce s prověřenými komponentami, ale tým složený ze špičkových pilotů, elektroinženýru a SW vývojářů vyvíjí i vlastní produkty, jako jsou rámy či vybavení pro závodní tratě a trénink. Ještě musím zmínit, že závodní tým Rotorama se účastní prestižních závodů DCL, kde je aktuálně na 1. pozici. Ceny má nastavena Rotorama docela nízko a nákupem navíc podpoříte náš jediný profi tým. Na Rotorama.cz najdete jak komponenty, tak sestavené drony i příslušenství.

Teď už se pustíme za hranice a kam jinam než do vzdálené Číny, kde, z vlastní zkušenosti, mohu doporučit Banggood.com. Tam najdete jak už sestavené koptéry, tak i díly a nezbytné drobnosti.

kde koupit závodní dron - motory

Dalším prodejcem závodních koptér je Gearbest.com. Ten má z výše uvedených prodejců prozatím nejmenší výběr, ale občas lze narazit na zajímavou akci a navíc nabízí dopravu EU Express, kde nemusíte řešit DPH, protože zásilku proclí sám prodejce. Navíc máme přístup ke všem slevovým kódům tohoto prodejce a tak nám stačí napsat a omrkneme slevy. I tenhle obchod nabízí sestavené race koptéry i díly k nim.

Prodejců je samozřejmě více, ale tyhle 3 jsem osobně vyzkoušel a nákup vždy proběhl bez problémů.