Na veletrhu spotřební elektroniky CES 2018 v americkém Las Vegas představuje Bosch Sensortec MEMS senzor BMI088, vysoce výkonnou inerciální měřicí jednotku (Inertial Measurement Unit = IMU) s vynikající robustností proti vibracím, která je zvláště určena k využití v dronech a robotice.

BMI088 obsahuje mimořádně stabilní gyroskop odvozený z osvědčené technologie Bosch pro automobilový průmysl. Jednotka IMU má minimální hlučnost a minimální posun nuly navzdory kolísajícím teplotám.

Bosch IMU BMI088

Ideální pro drony a robotiku „Náročné využití, jako například drony a robotika, vyžaduje mimořádně stabilní a vysoce výkonné IMU,“ říká Dr. Stefan Finkbeiner, výkonný ředitel Bosch Sensortec. „Dnešním dnem BMI088 rozšiřuje rozsáhlé portfolio senzorů MEMS společnosti Bosch Sensortec, které jsou ideální k využití v prostředích s vysokou mírou vibrací.“

Výkonnost, vibrační robustnost a teplotní stabilita BMI088 výrazně vylepšují letové schopnosti dronů zjednodušením přesného řízení i v prostředích s přirozeně vysokými vibracemi. Tato nová IMU je kompatibilní s ostatními senzory Bosch, včetně řady senzorů barometrického tlaku BMP38x k měření nadmořské výšky a geomagnetického senzoru BMM150 k řízení kurzu. Zákazníci tak těží z komplexní nabídky senzorů, která je dokonalou volbou pro využití v dronech – kompletního řešení od společnosti Bosch.

Zdroj: pressportal