Recenze KKmoon Laser Engraving Machine – gravírování snadno a levně

Líbil se vám článek? Pošlete ho do světa ->

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email
Recenze KKmoon Laser Engraving Machine - gravírování snadno a levně

Jelikož se nezajímám jen o drony a kamery, ale i smartphony, chytrou domácnost a další moderní technologie, tak mi laserové gravírování nemohlo uniknout. Vstup do tohoto oboru mi umožnila společnost Tomtop, která zaslala k otestování malou mašinku s názvem KKmoon Laser Engraving Machine a koupíte ji zde za 69,99$.

První mé seznámení a vybalování z krabice jste mohli vidět v unboxing článku, jehož součástí je i následující video.

OBSAH BALENÍ

V kartonové krabici, je výplň z polystyrenu, která přístroj zcela obklopuje. Hlava s laserem je umístěna zhruba uprostřed a je pro ni připraven prostor v polystyrenu. To aby se předešlo poškození při transportu. Podobně jsou chráněny i motory.

Manuál sice není v našem rodném jazyce, ale je připraven tak, aby ho pochopil každý a to díky mnoha obrázkům.

Obsah balení:

 • laserová gravírovačka
 • ochranné sklo
 • šrouby pro připevnění ochranného skla
 • USB kabel
 • síťový zdroj
 • 4 GB flash disk se softwarem
 • 4 kusy dřeva pro gravírování
 • anglicko-japonský manuál

VZHLED A ZPRACOVÁNÍ

Celá konstrukce je velmi jednoduchá a tak by snad mohla vydržet hodiny provozu. Otevřená konstrukce umožňuje tisk na neomezeně velké objekty. Stačí gravírovačku položit nad objekt a zahájit tisk.

Na přední straně je zelené sklíčko, které připevníte pomocí přiložených šroubů. Sklíčko chrání oči, protože těm výkonný laser nedělá moc dobře.

Recenze KKmoon Laser Engraving Machine - gravírování snadno a levně

Vzadu je malý větráček, který vhání dovnitř čerstvý vzduch, čímž větrá a částečně asi i chladí.

Recenze KKmoon Laser Engraving Machine

Nahoře jsou pak tlačítka, kterými posunujete s hlavou a nebo pozastavíte/spustíte tisk. Před každým gravírováním je dobré nastavit ručně laser tak, aby byl paprsek na objektu co nejtenčí a právě tlačítky si hlavu posunete tak, abyste na ni snadno dosáhli a laser nastavili.

Recenze KKmoon Laser Engraving Machine - gravírování snadno a levně

Důležité jsou i konektory pro připojení k PC a zdroji energie. KKmoon Laser Engraving Machine bohužel nezvládá tisk z USB a tak je nutné být po dobu tisku připojen k PC.

Recenze KKmoon Laser Engraving Machine - gravírování snadno a levně

INSTALACE

Než začneme s gravírováním, je potřeba udělat několik jednoduchých kroků. Jako první je nutné zapojit gravírovačku do sítě i k PC. Poté najdete na přiložené flashce ovladače. Neměl by to být problém, protože jsou označeny jako driver, takže stačí poklepat a potvrdit instalaci.

Recenze KKmoon Laser Engraving Machine - gravírování snadno a levně

Samotný program je schován v archivu. Ten se neinstaluje a tak si složku můžete dát kamkoliv, kde ji budete mít po ruce. Rozhraní programu je jednoduché a jelikož jsem se seznámil s návodem, tak během pár minut žhavým laser a začínám vypalovat.

GRAVÍROVÁNÍ

Téměř vše je připraveno a tak můžeme začít. Stačí si vybrat obrázek, který chcete vypálit a přetáhnout jej do programu. Zde jej můžete mírně upravit k obrazu svému.

Vyberete vhodný objekt, který chcete ozdobit a vložíte jej pod laser. Nyní si posunete tlačítky hlavu s laserem tak, aby nebyl problém na ni dosáhnout, protože ji budeme kalibrovat. Cílem kalibrace je dosáhnout co nejtenčího paprsku, což se provádí ve spodní části hlavy. Dále je dobré v programu nastavit výkon laseru a hloubku. Čím větší výkon zvolíte, tím déle bude samotný proces gravírování trvat. Pokud máte hotovo, můžete zahájit tisk.

Specifikace:

 • výkon laseru: 1000 mW
 • přesnost: 0,05 mm
 • maximální velikost obrázku: 8×8 cm
 • velikost objektu: bez omezení
 • software: Scarve
 • podporované formáty: JPG, BMP, PNG
 • vyměnitelný laser: ano
 • rozměry: 155 x 166 x 143 mm
 • váha: 599 gramů

Jako první jsem se rozhodl vyzkoušet vypálit logo, což se povedlo na první pokus. Videa jsou zrychlená, protože celý proces trvá i několik hodin. U loga to bylo cca 20 minut. Vypálení fotografie ale klidně zabere i 8 hodin.

Na řadu přišlo testování několika jednoduchých obrázků a testování různého výkonu.

Zkoušel jsem vypálit i vlastní fotku, což se mi zatím moc nedaří. Nicméně to nevzdávám a zkouším různá nastavení a věřím, že se to podaří.

Gravírovat jde pouze do dřeva a tmavého plastu. Na jiné materiály nemá laser dostatečný výkon.

ZÁVĚR

Vypalování laserem nebylo nikdy lehčí. Díky této mašince si jej může vyzkoušet každý, protože pořizovací cena je krásných 69,99$. Gravírovačka si poradí se dřevem a můžete v podstatě vytisknout jakýkoliv obrázek a nebo třeba přání na dřevěný box na láhev vína.

Jediným omezením je síla laseru a taky velikost vypalovaného objektu. S trochou praxe lze ale vytisknout i větší objekty, které si předem rozdělíte na více částí.

Nevýhodou je pak neustálé připojení k PC, protože u tohoto kousku není možný tisk z USB a taky doba tisku. U fotografií je to i několik hodin. Vzhledem k nízké ceně lze ale tyto nedostatky lehce přehlédnout.

%d bloggers like this: