Pamatujete si na revoluční dron Lily? Tak vám ho trošku připomeneme, protože v roce 2015, kdy tento koncept spatřil světlo světa neměl v podstatě konkurenta. Dron Lily byl voděodolný, mohl přistát na vodě a taky zvládl i funkci Follow me. Uměl toho daleko více, jak se můžete přesvědčit v tomhle našem článku z května 2015. Jedinou, avšak podstatnou, nevýhodou bylo, že se k zákazníkům nikdy nedostal a zajímavý startup zkrachoval.

Zdá se ale, že společnost Mota Group, jenž neúspěšnou společnost koupila nechce Lily pohřbít a pracuje na dronu Lily Next-Gen. Podle názvu to vypadá, že se jedná o další generaci s mnoha upgrady. Opak je ale pravdou a Lily Next-Gen toho moc nenabídne.

Design si nese rysy původního modelu, ramena jsou nově skládací a asi jediným vylepšením je kamera. Ta má nyní 4K rozlišení, ale nikde se nezmiňuje přítomnost jakékoli stabilizace obrazu. Také jsem nikde nenašel informace o dosahu, přítomnosti GPS a dalších funkcích, což nebudí moc důvěry. Jedním z mála dostupných parametrů je doba letu, která má být 18 minut a baterie má mít podporu rychlého nabíjení.

Zaváděcí cena je 499$, kdy dostanete i bohaté příslušenství, které obsahuje mimo jiné 2 baterie. Pro odvážné přidávám i tento odkaz, kde si Lily Next-Gen můžete koupit.