Lily Next-Gen – dron Lily opět na scéně. Parametry neohromí

Líbil se vám článek? Sdílejte ho!

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email

Pamatujete si na revoluční dron Lily? Tak vám ho trošku připomeneme, protože v roce 2015, kdy tento koncept spatřil světlo světa neměl v podstatě konkurenta. Dron Lily byl voděodolný, mohl přistát na vodě a taky zvládl i funkci Follow me. Uměl toho daleko více, jak se můžete přesvědčit v tomhle našem článku z května 2015. Jedinou, avšak podstatnou, nevýhodou bylo, že se k zákazníkům nikdy nedostal a zajímavý startup zkrachoval.

Zdá se ale, že společnost Mota Group, jenž neúspěšnou společnost koupila nechce Lily pohřbít a pracuje na dronu Lily Next-Gen. Podle názvu to vypadá, že se jedná o další generaci s mnoha upgrady. Opak je ale pravdou a Lily Next-Gen toho moc nenabídne.

Design si nese rysy původního modelu, ramena jsou nově skládací a asi jediným vylepšením je kamera. Ta má nyní 4K rozlišení, ale nikde se nezmiňuje přítomnost jakékoli stabilizace obrazu. Také jsem nikde nenašel informace o dosahu, přítomnosti GPS a dalších funkcích, což nebudí moc důvěry. Jedním z mála dostupných parametrů je doba letu, která má být 18 minut a baterie má mít podporu rychlého nabíjení.

Zaváděcí cena je 499$, kdy dostanete i bohaté příslušenství, které obsahuje mimo jiné 2 baterie. Pro odvážné přidávám i tento odkaz, kde si Lily Next-Gen můžete koupit.

%d bloggers like this: