Výrobce akčních, sportovních a outdoorových kamerek pro široké masy SJCAM nedávno představil a zavedl do výrobního programu nový produkt, kterým si rozšiřuje obzory a oslovuje další skupinu zákazníků. Nyní to jsou motoristé. Kameru jsme obdrželi přímo od společnosti SJCAM, kde si ji můžete zakoupit.

Dnes si u nás můžete přečíst, na co vlastně tato kamera láká a také co obdržíte v balení. Více všeobecných informací si prozradíme již dnes a tak můžete tento unboxing SJCAM SJDASH považovat již za první část recenze. Více vlastních dojmů nás ale čeká v brzké recenzi.

Unboxing SJCAM SJDASH

Balení

Přímo od výrobce SJCAM k nám dorazila zásilka dvou nových kamerek. Na odlehčenou verzi oblíbené SJCAM SJ6 Legend Air jsme si odkazovali výše a v tomto článku se spíše pověnujeme balení černé skříňky do automobilu nebo také autokameře, pokud chcete. Tato kamera přišla v úhledné bílé papírové krabici překryté nasouvacím přebalem s logem SJCAM, značkou WiFi a obrázkem kamery na čelní straně. Na dalších stranách se dočtete základních parametrů, obsahem balení nebo QR kódy odkazující na App Store nebo Google Play ke stažení aplikace SJCAM CAR. Pod tímto přebalem se nachází již krabice s víkem, která má rozměry 140 x 160 x 65mm a ucho pro zavěšení do regálového systému. To napovídá tomu, že výrobce počítá s nemalými prodeji.

Obsah balení

Po jejím otevření na nás jako první vykoukne nálepka zamýšlená pravděpodobně na zadní část vozu jako upozornění, že je na palubě záznamové zařízení tohoto výrobce.

Dále již narazíte na kameru samotnou a další dvě krabičky ukrývající příslušenství. Pod nimi se ještě nachází nezbytné čtení ve čtyřech světových jazycích, nálepky s logem výrobce a také hadřík pro čištění displeje. Vraťme se ale ke krabičkám ukrývající dodávané příslušenství. V těch se nachází držák kamery na sklo, propojovací kabel USB – microUSB a zástrčka do 12V autozapalovače se dvěma USB porty.

 • kamera SJCAM SJDASH
 • držák kamery s přísavkou
 • napájecí kabel
 • zástrčka do autozapalovače
 • hadřík
 • brožura
 • nálepky

Nálepky

Toto je dle mého asi ta nejméně podstatná část obsahu balení. Dvě nálepky s logem výrobce vnímám jako marketingový materiál, který já osobně nikterak neupotřebím. Mávl jsem si nad tím rukou, protože co já neupotřebím, jiný třeba ocení. Vždyť denně potkáváme vozy s nálepkami na blatnících, které do světa křičí věhlasné názvy značek, ačkoliv se v jejich útrobách nachází prvky z přesně opačného spektra trhu. Pokud totiž používáte něco z přesvědčení, nemáte potřebu na to celé své okolí upozorňovat. Jen jednu věc v prodejním balení ale považuji vyloženě za kýč. A tou je další nálepka ve žlutočerném barevném schématu.

Brožura

Tato brožura je ve čtyřech jazycích. Prvním je angličtina, druhý jsem neidentifikoval, třetí je ruština a čtvrtý je čínština. V tomto dokumentu se dočtete popisu kamery a umístění jednotlivých prvků na kameře. Také se zde dozvíte, jak upevnit držák na čelní sklo, kudy nejlépe vést napájecí kabel a tak podobně. Dále následují informace, které lze chápat jako návod k použití až po soupis základních parametrů a návod k instalaci aplikace do vašeho mobilního zařízení s operačním systémem iOS 8.0 a novějším nebo Android od verze 4.1. Uživatelé Windows Phone mají jako obvykle smůlu.

Hadřík

Jedná se o klasický hadřík s rozměry 145 x 150mm, s cik cak střihem a perforovaným logem SJCAM ve spodní části a v bledě modré barvě. Tento hadřík se hodí k otření čočky kamery a displeje. Možná může nouzově posloužit i k otření například dioptrických či slunečních brýlí.

Zástrčka do autozapalovače

Tato zástrčka je vyvedena v lesklém černém plastu s chromovým lemováním. Její výhoda je ta, že je vybavena dvěma USB porty a tak nebudete omezeni k použití jen jednoho napájeného zařízení ze zdířky vašeho autozapalovače. Jeden port umí zásobovat proudem až 1A a druhý až 2,4A. Tato zástrčka je připravena pro použití ve 12V systému vozidel. Samozřejmě je přítomna LEDka, která signalizuje, že je dongl pod proudem.

Napájecí kabel

Kabel je vybaven na jednom konci konektorem USB a na druhém pak microUSB. Tento kus příslušenství mne také pozitivně překvapil, protože je 3,5m dlouhý a tak se mi jej podařilo téměř neviditelně nainstalovat do všech možných vozů, které máme k dispozici. A to tak, že nikdy nepřekážel a nemusel jsem jej vést nikudy, kde by jeho přítomnost omezovala komfort či jakýkoliv uživatelský prostor v kabině.

Držák kamery

Držák kamery na čelní sklo či jinou hladkou plochu s přísavkou je nezbytnou součástí balení. Kamera v něm drží pevně a lze snadno změnit směr či sklon kamery. Po prvním týdnu se zatím vůle nezměnily a tak kamera stále drží na místě a v nastaveném směru.

Kamera

Kamera od prvního pohledu působí kvalitním a robustním dojmem. Její tělo je poměrně tenké, orámované kovovým páskem a také velký objektiv kamery působí líbivým dojmem. Minimálně po fyzické stránce se jedná opravdu o pěkný a povedený kousek, který ve mně zanechal dojem kvality. Displej i čočka kamery byly přelepeny krycí fólií.

Ve spodní části se nachází zdířka mikrofonu, na levé straně je tlačítko sloužící k zapnutí či vypnutí kamery. To však není ve většině případů potřeba používat, protože se kamera zapíná a vypíná sama s přísunem proudu z palubního systému vozidla. Po pravé straně se nachází prázdný port pro microSD kartu. Tuto však budete muset ještě dalším finančním nákladem dokoupit, protože žádná není v balení obsažena. Na horní straně je port microUSB pro připojení napájecího kabelu. Na zadní straně jsou dvě LEDky, kdy jedna je stavová a druhá zobrazuje připojení k WiFi. Vedle je umístěn barevný displej, který zobrazuje snímanou scénu nebo ovládací prostředí kamery. Tento displej je dle marketingových materiálů dotykový. Ve skutečnosti tomu tak ale není. V jeho spodní části jsou umístěna čtyři senzorová tlačítka, pomocí kterých se tato kamera a její funkce ovládají.

Základní specifikace:

 • Rozměry: 83,9 x 51,9 x 14mm
 • Hmotnost: 70g
 • Kamera / objektiv: Sony IMX 323, f/2.0, 140° FOV, 2MPx, rozlišení foto i video 1080p (Full HD), video 1920 x 1080 při 30fps
 • čipset: SJCAM A7-10 (NTK96658)
 • G-senzor
 • Wi-Fi: 802.11b/g/n, 2,4GHz
 • 3″ barevný LCD displej s lištou senzorových tlačítek
 • slot pro paměťovou kartu microSD až do kapacity 64GB
 • SJCAM CAR: díky této aplikaci můžete streamovat obraz do vašeho mobilního zařízení nebo třeba do autorádia a také pořízený záznam okamžitě sdílet na více či méně sociální sítě

 

Zatím se zdá, že se SJCAM s tímto modelem trefil a vybavil jí vyváženou výbavou za přijatelnou cenu a na tuto notu my slyšíme. Pokud by vás ohledně této autokamery či snad černé skříňky (chcete-li) cokoliv zajímalo, neváhejte nás jako obvykle kontaktovat jakýmkoliv obvyklým způsobem.

Za poskytnutí této kamery k testu vděčíme přímo výrobci samotnému, kde kameru brzy zakoupíte za 99,99$.