Mluví se o tom, že SJCAM představí v říjnu novou kamerku a tak je nejvyšší čas na první úniky, které nám mají odkrýt jak podobu, tak i parametry nové kamery. Jeden z prvních úniků odkrývá podstatnou část jak designu, tak i HW výbavy chystané SJCAM SJ8. Pokud se pravdivost potvrdí, tak se máme na co těšit.

SJCAM chce s novou kamerkou konkurovat jak Xiaomi Yi 4K+, kterou jsme pro vás testovali zde, tak i kamery GoPro. Novinka by měla být osazena procesorem Ambarella H22 a senzorem Sony IMX377. Díky tomu si kamera poradí s nativním 4K/60 fps, přičemž by elektronická stabilizace měla fungovat až do rozlišení 4K/30 fps. Samozřejmostí je záznam do RAW.

Na kameře budou pravděpodobně 2 displeje. Ten hlavní má mít úhlopříčku 2,33 palce a bude dotykový. Přední informační displej pak má mít 0,93 palce. Mnoho zdrojů hovoří i o integrovaném GPS, ale dle našich informací se bude GPS senzor prodávat samostatně jako externí příslušenství.

Datum oficiálního představení zatím znám není, ale lze očekávat, že to bude na přelomu září/října. Jakmile budeme vědět více, dáme vám vědět.

Zdroj: poshgadgets.com