V dnešním díle se dočkal představení WLtoys Q393. Své budoucí majitele bude nacházet převážně v řadách začínajících pilotů RC lítátek. Dodáván bude hned ve třech variantách a do prodeje by se měl dostat již poměrně brzy. Jde o poměrně zajímavý dron, který ve své ceně nabízí dvoucestnou komunikaci mezi rádiem a kvadroptérou.

Představení WLtoys Q393

Dnešní dronítko bych označil za konkurenci pro YiZhan Tarantula X6/JJRC H16, který jsme doporučovali v článku o nej dronech do 100 dolarů. Také by se dal považovat za konkurenci pro Syma X8, ta se již vyrábí ve druhé generaci a opravdu v mnoha variantách. Na první pohled bych si design dovolil označit za vydařený a líbivý. Nechybí ani kvalitní LED osvětlení. Pohon mají na starosti čtyři stejnosměrné motory a v balení nechybí ani ochranné kryty vrtulí.

WLtoys Q393 barometr

Díky dodávanému akumulátoru s kapacitou 2600mAh by měl ve vzduchu vydržet až 13 minut na jedno nabití. K dispozici je zde barometr, který pomáhá udržovat stabilní letovou hladinu. Přítomen je i Headless Mode. Na stisknutí patřičného tlačítka na vysílači umí vzlétnout, přistát, vrátit na místo vzletu i metat 360° salta. Dosah na ovládání je až 100 metrů. Rádio je vybaveno LCD displejem, který zobrazuje stavové informace a navíc i umí zobrazit rychlost a dobu letu, nadmořskou výšku i stav akumulátoru. K objednání je hned ve třech verzích, které se liší aplikací kamery.

WLtoys Q393 rádio

První a ta nejlevnější varianta je úplně bez kamery. Samozřejmě však i tato varianta disponuje přípravou pro její dodatečnou montáž. Více informací můžete nalézt a také i objednat v eshopu Gearbest.

Druhá varianta je vybavena 2Mpx kamerou s úchytem skrze antivibrační podložku. Její 720p FPV obraz je přenášen pomocí WiFi do vašeho telefonu, který si můžete upevnit do přibaleného drážku na rádio. Opět můžete objednávat v Gearbestu.

Poslední možnost je vybavena 5Mpx kamerou uchycenou na antivibrační podložce. FPV obraz s rozlišením 1280x720p a 30fps je přenášen do přibaleného displeje, jež je také součástí balení. Objednávat můžete opět v eshopu Gearbest.

Představení WLtoys Q393