Dnes se podíváme na výstavu dronů, která se konala v Japonsku. Bohužel na internetu zatím není více informací o vystavených dronech, takže jsem si připravil spíše takové obecné shrnutí.

Kdo v budoucnu nebude mít svůj dron, jakoby ani nebyl. Je možné, že už brzy se tento čím dál tím víc oblíbenější létající robot stane dalším členem rodiny. Dronová invaze naší společnosti už proběhla dávno. Pomáhají policii, záchranářům nebo se díky nim natáčejí krásné filmové scény. Podle vývojářu by ale drony měli mít místo v každé domácnosti. Zároveň by jejich užívání ale mělo mít jasná bezpečnostní pravidla. I mezi drony jsou totiž vetřelci.

Když se podíváme na počet společností, které tady na veletrhu drony nabízejí, je jasné, že už jde o slušnou základnu. Cílem vývojářů je teď začlenit drony do běžného života, kde mohou být taky velmi užiteční.

Jenže jak už to tak bývá, dron sice slouží jako pomocník, může se zněj ale vyklubat třeba i nežádoucí špeh a pěkný větřelec. Na veletrhu proto mají své oprávněné místo také firmy, které tady možná na první pohled nemají tak úplně co dělat. Jsou to prodejci takzvaných detektorů dronů. Jejich systémy totiž dokážou drony vystopovat. “Detekční dron systém” se skládá z radaru mikrofonu a kamery. Radar nejprve zaznamená a zachytí vše v okolí až 100 metrů. Pak přijde na řadu mikrofon, který potvrdí zda je zvuk opravdu od dronu. Kamera pak pohyb dronu sleduje. Pokud se opravdu jedná o nežádoucí dron, můžou se díky tomuhle systému učinit další kroky, které již nechala firma v tajnosti.

 

[zdroj]