Není to tak dlouho, co jsme zde zmínili akční kameru EKEN H9 Ultra HD a nyní i díky našemu partnerovi Isix.cz máme tu možnost tuto zajímavou akční kamerku si více osahat. Značka EKEN by se po vzoru dalších ráda zařadila po bok známějších značek, jakými jsou například Xiaomi nebo SJCAM. A že to myslí vážně lze zjistit letmým pohledem i na jejich domovskou stránku, kde již v současné době najdete poměrně rozsáhlou nabídku nejen akčních kamerek, ale například i dronů.

Kamerka EKEN H9 se na první pohled inspirovala designem u SJCAM. Avšak podstatný rozdíl najdeme v takměř poloviční pořizovací ceně, přičemž výbava se velmi podobá zvučnějšímu SJCAMu. Balení překvapuje, podobně jako v případě SJCAM, rozsáhlým příslušenstvím, mezi nímž nechybí různé ty držáky, adaptéry, vodotěsné pouzdro, ale i třeba nabíječka s USB kabelem.

 

Zde podrobný výpis, co vlastně najdete v krabici:

 

1x Akční kamera EKEN 4K

1x 30M Vodotěsné pouzdro

1x Rámeček – držák

1x 1050mAh vyměnitelná baterie

1x Držák na řídítka

1x USB Kabel

1x Samolepící úchyt na rovné plochy

1x Samolepící úchyt na zaoblené plochy

1x Dlouhý šroub pro základnu

1x Krátký šroub pro základnu

1x Montážní rameno dlouhé

1x Montážní rameno krátké

1x Adaptér na stativ

1x Čistící hadřík

1x Manuál

Upínací řemínky a kovové lanko

 

Jak je vidno, tak oproti známějšímu SJCAM výbava EKEN H9 neztrácí ani píď.

 

Pojďme se podívat na celkový vzhled a zpracování kamerky. Jak už jsem výše zmínil, tak tato kamerka si vzala inspiraci především u SJCAM. Takže ovládací prvky naleznete na tradičních místech. Přední panel se tak chlubí mimo optiky i hlavním tlačítkem, kterým nejen kamerku zapnete, ale díky jeho funkci přepínáte i mezi všemi režimy ( kamera, foto, kontinuální snímání a menu nastavení). Horní hrana nabízí spoušť, která dále slouží jako potvrzovací tlačítko pro danou volbu. Vedle spouště se ještě nachází velká indikační dioda oznamující spuštění přístroje. Na boku pak naleznete tlačítka sloužící k samotnému pohybu k vyžadovaným volbám v menu nastavení.

Na opačné straně se nachází slot pro microSD kartu a také dva konektory (microHDMI a microUSB). Spodní hrana pak obsahuje dvířka pro baterii s kapacitou 1050mAh. Zde snad zatím jediná výtka, dvířka na mne moc důvěry neudělala a mám dojem, že při časté manipulaci se brzy vychodí.

Na zadní straně naleznete, v této cenové kategorii neobvyklý prvek, dvou palcový orientační displej. Jde opravdu o orientační, protože jeho rozlišení nedosahuje žádných bravurních výsledků, takže rastr jednotlivých bodů je více než patrný.

Na celý plášť akční kamerky výrobce zvolil  plast, ten však na omak působí příjemně. Přesto bych řekl, že SJCAM patří v tomto případě o třídu výše. Zde přece jenom na omak cítíte takové ty mírné nedodělky na hranách a výliscích pláště přístroje.

Co mne však asi nejvíce zarazilo, byl fakt, že jak na přebalu, tak i samotné akční kameře nenajdete jedinou zmínku o výrobci, nebo jeho logo. Zvláštní přístup ke své značce / brandu.

Akční kamera EKEN H9 se nabízí hned v několika odstínech (černá, modrá, bílá, stříbrná, růzová….), takže si vybere snad každý zájemce.

EKEN H9 pro vás v současné době testujeme a celou recenzi vám přineseme v brzké době. Sami jsme velmi zvědavi, jak si kamerka s cenou lehce přesahují přes dva tisíce povede v konkurenci se zavedenějšími jmény.

Galerie