Jako každoročně i letos se konal největší veletrh elektroniky CES a dnes se podíváme na novinku od společnosti Parrot.

Společnost Parrot, která je známá především výrobou dronů a různých gadgetů na letošním veletrhu CES opět posunula laťku v segmentu dronů výš a představila nový dron, nesoucí název Parrot Disco, který má za cíl poskytnout přístupné rozhraní především pro začátečníky a příležitostné uživatele. Dron se podle dostupných informací dokáže udržet ve vzduchu až 45 minut a co se týče letové rychlosti, tak ta je podle informací až 80 km/h. Dron je ale, bohužel, pořád ve stádiu prototypu a jeho cena a přesné datum vydání je zatím neznámé. Víme jen, že to bude tento rok.

Parrot Disco je připravený na let ihned po vybalení z krabice. Stačí nasadit křídla, lehce s ním zatřást, aby se motor dal do pohybu a hodit ho do prostoru. Inteligentní  software vynese stroj na oblohu, kde dron zahájí automatický let, dokud nebudete připraveni převzít kontrolu.

Dron v podstatě dokáže létat sám a je jen na vás, jestli budete ve vzduchu zkoušet krkolomné triky nebo budete řídit jen jeho směr a rychlost. Automatický systém se taktéž postará o jemné přistání, takže nemusíte mít strach, že s dronem havarujete.

Aplikace FreeFlight 3 vám pomůže získat to nejlepší využití vaší palubní kamery. Můžete dokonce připojit sadu FPV (pohled z první osoby) brýlí  pro ještě lepší a pohlcující zážitek.

Hlavní přednosti:

  • first Person View dostupný díky živému přenosu videa
  • nízká hmotnost a robustní design maximalizují ovladatelnost a rychlost letu
  • doba letu přes 45 minut díky 2700 mAh baterii
  • automatický vzlet, přistání a mód návratu domů
  • možnost nastavit letový plán s použitím waypointů
  • záznam nebo streamování videa s vestavěnou Full HD 1080p kamerou (14 MPx)
  • odnímatelná křídla pro snadnou přepravu

[zdroj]