Jak jistě tušíte, tak dnešní recenze modelu Double Star 1137W je mírně netradiční. Jedná se totiž o první recenzi RC auta na našem webu. Tento model nám zapůjčil k recenzi prodejce TomTop, jenž zároveň věnoval naším čtenářům slevu ve výši 10$. Slevový kód najdete na konci této recenze Double Star 1137W.

OBSAH BALENÍ

Obsah balení je poměrně strohý. V krabici je pouze model auta a vysílač. Vše je ale zabaleno pečlivě v poměrně líbivé, barevné krabici. Ta budí dojem drahého stroje a i po vybalení tomu není jinak. Samotné auto je uchyceno stahovacími páskami a při transportu se ani nehne. Díky tomu máte jistotu, že zvládne dlouhou cestu bez poškození. K jízdě budete potřebovat jednu 9V baterii do vysílače a 6 kusů AA baterií do auta.

Obsah balení:

 • RC auto  Double Star 1137W
 • vysílač

KONSTRUKCE A ZPRACOVÁNÍ

Tělo auta je na první pohled zpracováno kvalitně. Plasty, z nichž je vozítko vyrobeno jsou tuhé a snad vydrží i tvrdší zacházení. Během testování se nám nic nepovedlo zničit, což potvrzuje zvýšenou odolnost.

Celková váha auta je 1,4 kg. Podvozek je jednoduché konstrukce, nepůsobí moc robustně ani kvalitně. Přední i zadní tuhá náprava je uchycena na kloubový spojích. Řídící tyč je na té přední.

Odpružení je pomocí vinutých pružin s tlumiči pérování uvnitř. Poháněná jsou všechna čtyři kola. Motory jsou v nápravách, což zvyšuje neodpruženou hmotnost a tudíž jízdní vlastnosti.

Specifikace Double Star 1137W:

 • rozměry: 34 x 29 x 22 cm
 • váha: 1402 gramů
 • dálkové ovládání: 2 kanály, dosah 50 metrů
 • pohon 4×4
 • měřítko 1:14
 • rozvor kol: 24 cm
 • průměr kola: 10 cm
 • maximální rychlost: 6 km/h, 0,6 km/h ve vodě
 • baterie do vysílače: 9V (není součástí balení)
 • baterie do auta: 6xAA (nejsou součástí balení)

JEZDÍME

Počasí se v posledních dnech naštěstí umoudřilo a tak je možné konečně vyrazit ven a přibalit kromě dronů i Double Star 1137W. Hned při první jízdě se potvrdilo to, co jsem očekával. Auto je pomalé a tak s ním není tolik zábavy jako s rychlejšími modely. Možná je to můj osobní pocit, ale 6 km/h není mnoho. Přesvědčit se můžete ve videu.

Dobře na tom není ani dosah řídícího signálu. Auto se zastaví zhruba po 45 metrech a dál prostě nejede. Na druhou stranu se jedná o levnou hračku určenou především pro děti. V mém věku bych se poohlédl po jiném modelu, ale jako dítě, bych bral Double Star 1137W všemi deseti.

Auto si poradí i s těžším terénem, ale zase nečekejte zázraky. Kromě jízdy po souši si model poradí i s vodou. Maximální rychlost v ní je však jen 0,6 km/h a tak spíš berte vodě odolnost jako bonus. Díky tomu můžete bez obav projet nějakou tu louži a nebo se projet v zimě ve sněhu.

Doba jízdy na baterii je cca 10 minut.

ZÁVĚR

I když je RC auto Double Star 1137W poměrně dobře zpracováno, tak osobně bych si jej nekoupil. Vadí mi malý dosah a také malá maximální rychlost. Zábavu lze o level pozvednout instalací FPV kamery, ale ne každý jí má.

Pokud hledáte první auto pro svého potomka, může být Double Star 1137W zajímavou volbou. V případě, že si chcete zablbnout i vy, doporučil bych se poohlédnout po něčem rychlejším.

Model nám propůjčila k recenzi společnost TomTop, kde si jej můžete zakoupit a to dokonce i s 10$ slevou pro naše čtenáře. Stačí při nákupu vložit slevový kód ve tvaru “STAR1137“.