Recenze Double Star 1137W – RC auto pro nenáročné

Líbil se vám článek? Sdílejte ho!

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email

Jak jistě tušíte, tak dnešní recenze modelu Double Star 1137W je mírně netradiční. Jedná se totiž o první recenzi RC auta na našem webu. Tento model nám zapůjčil k recenzi prodejce TomTop, jenž zároveň věnoval naším čtenářům slevu ve výši 10$. Slevový kód najdete na konci této recenze Double Star 1137W.

OBSAH BALENÍ

Obsah balení je poměrně strohý. V krabici je pouze model auta a vysílač. Vše je ale zabaleno pečlivě v poměrně líbivé, barevné krabici. Ta budí dojem drahého stroje a i po vybalení tomu není jinak. Samotné auto je uchyceno stahovacími páskami a při transportu se ani nehne. Díky tomu máte jistotu, že zvládne dlouhou cestu bez poškození. K jízdě budete potřebovat jednu 9V baterii do vysílače a 6 kusů AA baterií do auta.

Obsah balení:

 • RC auto  Double Star 1137W
 • vysílač

KONSTRUKCE A ZPRACOVÁNÍ

Tělo auta je na první pohled zpracováno kvalitně. Plasty, z nichž je vozítko vyrobeno jsou tuhé a snad vydrží i tvrdší zacházení. Během testování se nám nic nepovedlo zničit, což potvrzuje zvýšenou odolnost.

Celková váha auta je 1,4 kg. Podvozek je jednoduché konstrukce, nepůsobí moc robustně ani kvalitně. Přední i zadní tuhá náprava je uchycena na kloubový spojích. Řídící tyč je na té přední.

Odpružení je pomocí vinutých pružin s tlumiči pérování uvnitř. Poháněná jsou všechna čtyři kola. Motory jsou v nápravách, což zvyšuje neodpruženou hmotnost a tudíž jízdní vlastnosti.

Specifikace Double Star 1137W:

 • rozměry: 34 x 29 x 22 cm
 • váha: 1402 gramů
 • dálkové ovládání: 2 kanály, dosah 50 metrů
 • pohon 4×4
 • měřítko 1:14
 • rozvor kol: 24 cm
 • průměr kola: 10 cm
 • maximální rychlost: 6 km/h, 0,6 km/h ve vodě
 • baterie do vysílače: 9V (není součástí balení)
 • baterie do auta: 6xAA (nejsou součástí balení)

JEZDÍME

Počasí se v posledních dnech naštěstí umoudřilo a tak je možné konečně vyrazit ven a přibalit kromě dronů i Double Star 1137W. Hned při první jízdě se potvrdilo to, co jsem očekával. Auto je pomalé a tak s ním není tolik zábavy jako s rychlejšími modely. Možná je to můj osobní pocit, ale 6 km/h není mnoho. Přesvědčit se můžete ve videu.

Dobře na tom není ani dosah řídícího signálu. Auto se zastaví zhruba po 45 metrech a dál prostě nejede. Na druhou stranu se jedná o levnou hračku určenou především pro děti. V mém věku bych se poohlédl po jiném modelu, ale jako dítě, bych bral Double Star 1137W všemi deseti.

Auto si poradí i s těžším terénem, ale zase nečekejte zázraky. Kromě jízdy po souši si model poradí i s vodou. Maximální rychlost v ní je však jen 0,6 km/h a tak spíš berte vodě odolnost jako bonus. Díky tomu můžete bez obav projet nějakou tu louži a nebo se projet v zimě ve sněhu.

Doba jízdy na baterii je cca 10 minut.

ZÁVĚR

I když je RC auto Double Star 1137W poměrně dobře zpracováno, tak osobně bych si jej nekoupil. Vadí mi malý dosah a také malá maximální rychlost. Zábavu lze o level pozvednout instalací FPV kamery, ale ne každý jí má.

Pokud hledáte první auto pro svého potomka, může být Double Star 1137W zajímavou volbou. V případě, že si chcete zablbnout i vy, doporučil bych se poohlédnout po něčem rychlejším.

Model nám propůjčila k recenzi společnost TomTop, kde si jej můžete zakoupit a to dokonce i s 10$ slevou pro naše čtenáře. Stačí při nákupu vložit slevový kód ve tvaru “STAR1137“.

%d bloggers like this: