Na serveru Kickstarter se objevil další zajímavý projekt, snažící se upoutat naši pozornost a nenásilnou formou z nás vylákat peníze na financování. Projekt s názvem PhoneDrone Ethos je zajímavou myšlenkou, jak během okamžiku přetransformovat smartphone na dron.

Tvůrci PhoneDrone Ethos si uvědomili, že většina lidí již vlastní smartphone s dostatečným výpočetním výkonem a tak je zbytečné platit za stejnou věc dvakrát, tudíž se zde nenachází žádné senzory, procesor a další potřebné věci. Tyhle věci má na starosti smartphone a PhoneDrone Ethos dodá to ostatní.

Jedná se o speciální rám pro smartphone, který má čtyři ramena s motory. Po připevnění smartphonu a navolení GPS trasy stačí už jen dron vypustit a vyčkat na jeho návrat. Rám má rozměry 267 x 231 x 56 mm a váží 350 gramů. Integrovaná baterie by měla postačit na 15 – 20 minut letu při rychlosti až 56 km/h.

Tento projekt neslouží jako náhrada za poloprofesionální a už vůbec ne profesionální drony, čemuž odpovídá i cena, která je na Kickstarteru stanovena na 195 dolarů a termínem expedice by měl být měsíc září/september roku 2016.

Pokud vás tahle myšlenka zaujala, klikněte sem, kde se dozvíte více.

[Kickstarter.com] [Interdrone.com]