Dejte svému smartphonu křídla – PhoneDrone Ethos

Líbil se vám článek? Sdílejte ho!

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email

Na serveru Kickstarter se objevil další zajímavý projekt, snažící se upoutat naši pozornost a nenásilnou formou z nás vylákat peníze na financování. Projekt s názvem PhoneDrone Ethos je zajímavou myšlenkou, jak během okamžiku přetransformovat smartphone na dron.

Tvůrci PhoneDrone Ethos si uvědomili, že většina lidí již vlastní smartphone s dostatečným výpočetním výkonem a tak je zbytečné platit za stejnou věc dvakrát, tudíž se zde nenachází žádné senzory, procesor a další potřebné věci. Tyhle věci má na starosti smartphone a PhoneDrone Ethos dodá to ostatní.

Jedná se o speciální rám pro smartphone, který má čtyři ramena s motory. Po připevnění smartphonu a navolení GPS trasy stačí už jen dron vypustit a vyčkat na jeho návrat. Rám má rozměry 267 x 231 x 56 mm a váží 350 gramů. Integrovaná baterie by měla postačit na 15 – 20 minut letu při rychlosti až 56 km/h.

Tento projekt neslouží jako náhrada za poloprofesionální a už vůbec ne profesionální drony, čemuž odpovídá i cena, která je na Kickstarteru stanovena na 195 dolarů a termínem expedice by měl být měsíc září/september roku 2016.

Pokud vás tahle myšlenka zaujala, klikněte sem, kde se dozvíte více.

[Kickstarter.com] [Interdrone.com]

%d bloggers like this: