Počet dnů do Vánoc se nám pomalu snižuje a nejeden z nás již přemýšlí nad koupí ideálního vánočního dárku. Nejen pro modeláře, ale hlavně pro fanoušky dronů jsme připravili tipy na dárky, se kterými se rozhodně nemůžete splést.

Drony jsme pro lepší přehlednost rozdělili dle ceny do kategorií, ve kterých si krátce představíme pár nejzajímavějších kousků od méně známých značek až po špičky v oboru. Kompletní nabídku dronů, včetně detailního popisu, naleznete zde.

Logo RC_model

Drony do 2000 Kč

V nabídce e-shopu model-rc.cz je hned několik kvadrokoptér s cenou do 2000 Kč. U těchto levných dronů nelze očekávat žádné pokročilé funkce, ale i přesto poskytnou mnoho hodin zábavy jak dětem, tak i dospělým.

Blade Pico QX

Základní model s chrániči vrtulí, který zvládá i akrobatické kousky. V balení je vše, co je potřeba k letu a nemusíte již nic dokupovat. V nabídce je varianta s plynovou páčkou na pravé i levé straně.

BLH8200I

 

LRP – H4 Gravit Micro 2.0

Kvadrokoptéra s odolným rámem, stvořená přímo pro začátečníky. Odolná konstrukce chrání důležité součásti stroje před poškozením v případě pádu.

b_0

Drony do 5000 Kč

Modely této kategorie už jsou většinou vybaveny kamerou a pokročilejšími funkcemi jako Headless mód, RTH, GPS. Tyto funkce usnadní ovládání a umocní tak zážitek z létání.

Spyrit

Micro kvadrokoptéra Spyrit disponuje vynikajícími stabilními letovými vlastnostmi, díky nimž vytvoříte skvělé záznamy v HD rozlišení (1280 x 720 pixelů – 30 fps), které se ukládají na přiloženou 4 GB Micro SD kartu. Ve stejném rozlišení lze pořizovat i fotografie.

spyrit

Galaxy Visitor 3

Model je vybaven funkcí inteligentního módu ovládání, tzv. Headless mód, který je vynikající pomůckou pro začátečníky. V tomto módu nezáleží na tom, kde je přední a zadní část modelu nebo levá a pravá strana. V nouzi se hodí i funkce RTH, kdy jediným stiskem tlačítka spustíte automatický návrat kvadrokoptéry zpět na místo startu. Kamera disponuje HD rozlišením při 30 fps.

galaxy visitor

Drony do 10 000 Kč

Tady už pomalu opouštíme segment hraček a setkáváme se s poloprofesionálními stroji, kde se už běžně budeme setkáváme s funkcí FPV, která přenáší obraz z kamery v reálném čase na zem k pilotovi.

Galaxy Visitor 7

Mini kvadrokoptéra s FullHD kamerou a funkcí FPV (on-line přenos obrazu z kamery do smartphonu). Aplikace je kompatibilní s OS Andoid i iOS. Stabilní let zajistí tříosý gyroskopický stabilizační systém, společně s tříosým akcelerometrem.

galaxy visitor7

Walkera X350 PRO BNF

Hi-tech kvadrokoptéra, vybavená špičkovou elektronikou a GPS. Kvadrokoptéra má lepší snímač nadmořské výšky a podporuje dvouosý profesionální gimbal G-2D pro kamery iLook nebo GoPro Hero 3. Vysoko kapacitní baterie poskytuje až 25 minut letu.

walkera-x350-pro-bnf

Drony do 20 000 Kč

Dronům v této kategorii v podstatě nechybí nic důležitého. Některé modely jsou již vybaveny gimbalem a tak stačí jen připevnit vlastní kamerku a vydat se vstříc novým zážitkům.

Blade Chroma GoPro ready gimbal DX4

Poloprofesionální dron s nejnovější technologií SAFE Plus s dokonalou stabilizací letu, jehož ovládání zvládne i začátečník. Ve výbavě nechybí tříosý gimbal GPH4 a tak už jen stačí připojit kameru a vzlétnout do oblak. Dron zvládá příjem signálu GPS i GLONASS, což zajistí maximální přesnost.

BLH8670EU2

DJI – F308 Phantom 2

RC set kvadrokoptéry s autopilotem NAZA-M V2 s GPS, 7 kanálovou RC soupravou 2,4 GHz, Li-Po baterií 5200 mAh, nabíječem a profesionálním gimbalem Zenmus H3-3D pro připevnění kamerky.

dji

Drony do 50 000 Kč

Předposlední kategorie je doslova nabitá zajímavými kousky známých a ověřených značek, mezi kterými jsou společnosti DJI, Yuneec nebo třeba Walkera.

YUNEEC Q500 TYPHOON s kamerou CGO2-GB RTF

Kvadrokoptéra určená pro letecké snímkování, vybavená FullHD kamerou s úhlem záběru 130 stupňů a vysílačem s vestavěným dotykovým 4,5 palcovým displejem s operačním systémem Android. Součástí balení je i ALU kufr pro bezpečný transport.

yuneec

Walkera X800

Profesionální kvadrokoptéra od Walkery, vyrobená z velmi kvalitních materiálů je vybavená špičkovou elektronikou a GPS. Hlavní rám je vyroben z karbonu, takže je velmi lehký a zároveň má vysokou pevnost, stabilitu a odolnost. Model je vybaven nejnovějším systémem GPS, zatahovacím podvozkem, LED osvětlením a podporuje dvouosý profesionální anti-vibrační závěs G-2D pro kamery iLook, GoPro Hero 3 a Sony. Baterie s kapacitou 15000 mAh zajistí let po dobu až 60 minut.

walkera-x800-bnf-al-case

Drony nad 50 000 Kč

High-end drony nejsou zrovna nejlevnější, ale kdo hledá kvalitu bez kompromisů, musí si připlatit. Odměnou mu bude profesionální stroj, napěchovaný nejnovějšími funkcemi.

Yuneec Tornado H920

Hexakoptéra s maximální rychlostí až 75km/h je kompletní letový systém pro profesionální využití. Karbonová konstrukce zajistí maximální pevnost při zachování minimální váhy a dobu letu až 24 minut.

h920

Inspire 1 Pro

Posledním tipem je, jak jinak, než dron Inspire 1 Pro s integrovanou 4K kamerou Zenmuse X5 s objektivem, umístěnou na tříosém stabilizovaném závěsu a integrovaným systémem pro přenos obrazu Lightbridge. Přestavitelná ramena s motory a podvozkem se po vzletu vysunou nahoru a zajistí tak nerušené zorné pole pro kameru v okruhu 360 stupňů.

inspire

A kde pořídit drona?

Internetový obchod www.model-rc.cz se specializuje na prodej RC modelů již více než 8 let. V nabídce naleznete RC auta, vrtulníky, tanky, lodě, ale i náhradní díly a příslušenství. Rodinná firma Vás ohromí svou kvalitou. Odborné poradenství, osobní přístup, největší sortiment zboží za nejlepší ceny na trhu a doprava zdarma nad 2000,- Kč jsou záruky ideálního prodejce pro pořízení vašeho drona nebo jiného RC modelu.