Pokud prozatím nemáte zkušenosti s všemožnými létajícími věcmi na dálkové ovládání ale přemýšlíte, že byste si něco pořídili, tak se možná setkáte s pojmy RTF, BNF a ARF. Co znamenají vám zkusím stručně vysvětlit tímto článkem.

RTF

RTF (Ready to fly), tedy připraven k letu. Nejlepší volba pro začátečníky. V balení najdete vše, co potřebujete k letu a nemusíte už dokupovat žádné další příslušenství.

rtf2

BNF

Jestli narazíte na zkratku BNF (Bind to fly), měli byste vědět, že přístroj u kterého jsou tyto tři písmenka k vám dorazí bez vysílače (ovladače), kterým ovládáte dron ze země. Pokud žádný doma nemáte, budete ho muset dokoupit, což samozřejmě stojí další peníze a čas strávený nad hledáním kompatibilního vysílače.

ARF

Dvě nejběžnější zkratky jsme už probrali a zbývá nám ARF (almost ready to fly). Je určena pro zkušenější uživatele a kutily, protože dron není v jednom kuse a vám dorazí krabice plná dílů a součástek. Jedná se vlastně o stavebnici tzv. udělej si sám (DIY) a tak je nutné si stroj nejprve sestavit a to opět stojí čas. ARF verze se prodávají s vysílačem i bez něj.

arf

[zdroj]