Autokamery jsou často nedoceněné zboží, v případě nouze ale doloží důležitý důkaz a to už za menší investici stojí, ne? Dnes se podíváme na dvojici palubních kamer GitUp. Obě toho mají spoustu společného, ale verze Pro nabídne hned několik vylepšení.

Obě kamerky mají kvalitní snímač Sony IMX291 Starvis, který si poradí i se slabším světlem. GitUp A129 nabídne maximální rozlišení 1080p/60fps (140° FOV) a verze pro pak zvládne i 4K záznam(130° FOV). Kromě toho mají obě kamery možnost připojení druhé kamerky, kterou můžete dát třeba do interiéru.

Výhodou je i GPS modul, který je sice externí, ale u obou kamer je již v balení. Pro napájení je zvolen kapacitátor namísto baterie. Díky tomu nehrozí přehřátí a problémy s tím spojené. Po softwarové stránce nechybí žádná důležitá funkce a navíc je přidán i Buffered parking mode, což je vylepšený parkovací režim s možností nahrání i před incidentem

Konektivitu zajišťuje duální Wi-fi (2,4 i 5Ghz) a Bluetooth s možností připojení například dálkového ovládání. Při ostrém slunci pak můžete využít i přídavného polarizačního filtru.

Obě kamerky je možné koupit u ověřeného prodejce Isix.cz.