Robotické vysavače Xiaomi se řadí mezi špičku v oboru, což můžu sám potvrdit. První generace mi jezdí už řadu měsíců po domácnosti a není nic, co bych mu mohl vytknout. Druhá generace pak nabídne ještě větší výkon a zvládne i mokré vysávání. Oba kousky jsou nyní dostupné v CZ skladu za skvělou cenu.

První generace vysavače s názvem Xiaomi Mi Robot Vacuum je osazena 12 různými senzory, z nichž ten laserový skenuje prostor pod úhlem 360°, a to až 1800 krát za sekundu. Další tři senzory sledují pohyb robota v reálném čase a podle složitého algoritmu vypočítávají co nejefektivnější způsob čištění plochy. Nestane se tak, jak je to zvykem u levnějších vysavačů, že robot jezdí sem a tam. Tenhle kousek si dokonale naplánuje trasu a projede každý kousek domácnosti.  Samozřejmě nechybí ani možnost použití aplikace Mi Home, tudíž lze vysavač zapnout na dálku, ovládat jej, měnit režim čištění a naplánovat časový rozvrh úklidu. Nově se přidala i funkce hlasového ovládání skrze Google Assistant. Baterie s kapacitou 5200 mAh by měla bez problémů zvládnout až 2,5 hodiny provozu.

Druhá generace má totožné funkce, ale nabídne o 11% vyšší výkon (2000 Pa) a také zvládne i vytřít podlahu. Potěší i větší nádoba na odpad a taky to, že druhá generace si poradí s prahy a překážkami do výšky 2 cm.

vysavače Xiaomi - Xiaomi Roborock

Oba modely se, díky laserovému senzoru, skvěle orientují v prostoru a nevynechají žádné místo. Ihned po startu zmapují celý byt a dle toho naplánují trasu úklidu. Na obrázcích níže můžete vidět historii pohybu a mapku celé domácnosti, která je k nahlédnutí i v aplikaci. Jak vidíte, tak plánování úklidu je na špičkové úrovni.

Pokud doma chcete mít neustále čisto, tak jsou vysavače od Xiaomi skvělým pomocníkem. Troufnu si říct, že se jedná o jedny z nejlepších robotických vysavačů na trhu, které navíc koupíte za skvělou cenu. Oba kousky jsou k dostání v CZ skladu Gearbestu, což znamená rychlé dodání (do 5 dnů) a žádné DPH. Cena za první verzi je 269,99$ a druhá generace vyjde na 419$. Oba koupíte zde. Pokud potřebujete poradit s nákupem, neváhejte nás kontaktovat.