Jelikož už mám Tello k dispozici, tak jsem připravil tento unboxing a teď následuje série testů. Jako první z nich je na řadě test výdrže DJI Tello. Výrobce uvádí až 13 minut a pokud by to byla pravda, tak jde o skvělou hodnotu. Výsledek testu se samozřejmě dozvíte v článku, takže pokračujte ve čtení.

Testy jsem provedl rovnou 2 a to s ochrannými oblouky a následně i bez nich, protože je zde rozdíl ve váze cca 10%. S ochrannými oblouky dron váží 89 gramů a bez nich 80 gramů a tak lze očekávat o něco větší výdrž. V obou případech jsem do letu téměř nijak nezasahoval a dron nechal viset na místě v místnosti. Jak to dopadlo?

test výdrže DJI Tello

V testu s ochrannými oblouky dron přistál po 11 minutách a 35 sekundách. Let jsem nemusel nijak zvlášť korigovat a to i přesto, že na displeji často svítila hláška o nedostatečném osvětlení.

Při testu výdrže DJI Tello bez nasazené ochrany vrtulí se čas zastavil na hodnotě 13:53. Pro lepší představu toho, jak dron drží na místě jsem dal na zeď záchytný bod v podobě šály. Jde vidět, že DJI Tello během letu mírně stoupá. Opět se mu ale nelíbil nedostatek světla a tak to snad venku a při lepších podmínkách bude lepší.

Jaká bude reálná výdrž při letu brzy zjistím a prozradím v plnohodnotné recenzi.

Za poskytnutí Tella k recenzi děkujeme společnosti DJI.