DJI Mavic Air oficiálně představen – v čem je lepší?

Líbil se vám článek? Sdílejte ho!

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email
DJI Mavic Air

Dnešní den patřil společnosti DJI, jenž představila v New Yorku nový dron DJI Mavic Air. Stroj patří k tomu nejlepšímu od DJI a vyplňuje mezeru mezi SparkemDJI Mavic Pro.

DJI Mavic Air – je menší lepší?

I DJI Mavic Air má skládací ramena a jeho rozměry jsou ve složeném stavu pouhých 168x83x49 mm a když jej připravíte k letu, dostanete se na rozměry 168×184×64 mm. Váha činí 430 gramů.

1/2.3 palcový CMOS snímač nabídne rozlišení 12 MPx a maximální rozlišení videa je až 4K/30 fps, respektive FullHD/120 fps. Maximální bitrate je až 100Mbit/s, FOV 85° a kamera je stabilizována za pomocí 3 osého gimbalu. Záznam se ukládá na integrovanou, 8 GB paměť, která lze dále rozšířit paměťovou kartou. Fotografie lze ukládat i ve formátu RAW, což oceníte při postprodukci.

FligtAutonomy 2.0 sbírá data z různých senzorů a kamer a díky tomu se DJI Mavic Air zvládne vyhnout překážkám a to jak před ním, tak i za ním a pod ním.

DJI Mavic Air

Maximální rychlost letu je 68 km/h a dron odolá větru o rychlosti 35 km/h. Samozřejmě nechybí ani ovládání gesty a nebo několik automatických režimů (Rocket, Dronie, Circle, Helix, asteroid, a Boomerang).

Akumulátor má kapacitu 2375 mAh a udávaná doba letu je až 21 minut. Dosah je pak 2 km (CE), popřípadě 4 km (FCC).

Cena je nastavena na 849€ a verzi Fly More Combo pořídíte za 1049€. Obě varianty jsou k mání zde a to ve třech barevných kombinacích.

DJI Mavic Air

Pokud si nejste jisti, který z dronů DJI je vhodný pro vás, tak zde najdete podrobné srovnání dronů Mavic Air, Mavic Pro a DJI Spark.

%d bloggers like this: