Dnešní den patřil společnosti DJI, jenž představila v New Yorku nový dron DJI Mavic Air. Stroj patří k tomu nejlepšímu od DJI a vyplňuje mezeru mezi SparkemDJI Mavic Pro.

DJI Mavic Air – je menší lepší?

I DJI Mavic Air má skládací ramena a jeho rozměry jsou ve složeném stavu pouhých 168x83x49 mm a když jej připravíte k letu, dostanete se na rozměry 168×184×64 mm. Váha činí 430 gramů.

1/2.3 palcový CMOS snímač nabídne rozlišení 12 MPx a maximální rozlišení videa je až 4K/30 fps, respektive FullHD/120 fps. Maximální bitrate je až 100Mbit/s, FOV 85° a kamera je stabilizována za pomocí 3 osého gimbalu. Záznam se ukládá na integrovanou, 8 GB paměť, která lze dále rozšířit paměťovou kartou. Fotografie lze ukládat i ve formátu RAW, což oceníte při postprodukci.

FligtAutonomy 2.0 sbírá data z různých senzorů a kamer a díky tomu se DJI Mavic Air zvládne vyhnout překážkám a to jak před ním, tak i za ním a pod ním.

DJI Mavic Air

Maximální rychlost letu je 68 km/h a dron odolá větru o rychlosti 35 km/h. Samozřejmě nechybí ani ovládání gesty a nebo několik automatických režimů (Rocket, Dronie, Circle, Helix, asteroid, a Boomerang).

Akumulátor má kapacitu 2375 mAh a udávaná doba letu je až 21 minut. Dosah je pak 2 km (CE), popřípadě 4 km (FCC).

Cena je nastavena na 849€ a verzi Fly More Combo pořídíte za 1049€. Obě varianty jsou k mání zde a to ve třech barevných kombinacích.

DJI Mavic Air

Pokud si nejste jisti, který z dronů DJI je vhodný pro vás, tak zde najdete podrobné srovnání dronů Mavic Air, Mavic Pro a DJI Spark.