Není pochyb o tom, že Mavic Pro 2 představen bude, otázkou je kdy. Některé optimistické zdroje uváděli, že se nástupce populárního DJI Mavic Pro dočkáme ještě letos. Pravděpodobně to ale bude v 1. kvartále roku 2018.

Proč si myslím, že Mavic Pro 2 přijde relativně brzy? Vede k tomu spousta indicií. Jednou z nich je i klesající cena stávající verze u mnoha zahraničních prodejců, což ve většině případů znamená příchod nového, lepšího produktu. Je také možné, že s příchodem nového Mavica, DJI ukončí výrobu toho současného.

Mavic Pro 2 - spekulace

Důležitější informací je ale několik náčrtů od anonymního čínského bloggera. Ten do světa vypustil jako první informace nejen o DJI Zenmuse X7 a tak jej lze považovat jako spolehlivý zdroj informací. Informace o DJI Zenmuse X7 tenhle blogger uveřejnil pouhý týden před oficiálním představením. Že by byl Mavic Pro 2 nakonec ukázán veřejnosti ještě letos? Nechme se překvapit.

Na nákresech lze vidět, že snímač by měl 4 násobnou plochu oproti současné verzi a také 28 mm objektiv s nastavitelnou clonou, lepší dynamický rozsah a také méně šumu. Další úniky se týkají baterie, která by měla být složena ze 4 článků s kapacitou 4820 mAh. To by mělo být dost energie až na 35 minut letu. Kromě toho se snad dočkáme i senzorů, které detekují překážku i vzadu.

DJI Mavic Pro 2 - spekulace baterka

Připomenu, že v článku je uveden souhrn spekulací a nový Mavic může být představen kdykoliv a klidně se zcela odlišnou výbavou.

Co čekáte od nové generace Mavica vy? Jaký podle vás bude?

Zdroj: dronereviewsandnews.com