Na přetřes se dostal další kousek v nabídce z rodiny Kaideng Pantonma. Jeho staršího bratříčka K80 jsme vám představili a pak vás informovali o zahájení jeho prodeje. Tento projekt se na světlo boží dostal díky úspěšnému financování prostřednictvím serveru Indiegogo. Zde totiž zaujal svou modularitou a oproti jiným projektům se prosadil. Kaideng Pantonma K90 je nový dron pro začínající piloty, který si můžete dopřát ve dvou barevných kombinacích a dvou základních výbavách.

Kaideng Pantonma K90 je nový modulátor

Kromě několika drobnějších věcí, je největší rozdíl mezi starším bratříčkem hlavně v jejich velikosti. Ale pojďme se již věnovat tomu, čím chce zaujmout.

První varianta v nabídce je WiFi. Ta disponuje slabší kamerou s rozlišením 0,3Mpx a ovládá se skrze vaše mobilní zařízení s operačním systémem Android nebo iOS.

Druhá varianta je vybavena vysílačem pracujícím na frekvenci 2,4GHz a 2Mpx kamerou se záznamem na paměťovou kartu.

Společnými rysy těchto dvou variant je konstrukce se snadno vyměnitelnými motory, které jsou připojeny na konektor. Opět modulární konstrukce, díky které můžete výbavu rozšířit o senzor okolních překážek, který reaguje na vzdálenost 50-80cm. Nebo připojit modul s akumulátorem.

Funkční výbava je v této třídě na dobré úrovni a může zaujmout například vzletem a přistáním na povel tlačítka, 360° salta, Headless Mode a jednotlačítkový návrat. Dosah rádiových vln pro ovládání je až 40m. Velikost strany bez krytů vrtulí 121mm a s nimi 195mm. Hmotnost standardní verze je 56g a po hodinovém nabíjení vydrží ve vzduchu 6 – 6,5 minuty v závislosti na tom, zda používáte kameru, či nikoliv. Barevné varianty jsou modro-černá a žluto-černá. Obě barevné varianty jsou k mání momentálně jen u Geekbuing.

Objednávat můžete WiFi verzi u Gearbestu a nebo Geekbuying.

Verze RTF je k objednání také u Gearbestu a  nebo Geekbuing.