V dnešním díle našeho seriálu Představení se podíváme na novinku v nabídce, která se právě začala prodávat. Jde o JXD 515, což je kvadroptéra velmi vhodná pro začátečníky nejen díky kompletním krytům vrtulí, ale i funkční výbavě. Tento droník je vyráběn ve dvou verzích, které se liší kamerou. Vzhled označíme za zajímavý a opět vám tentokráte dovolíme vytvořit si vlastní názor.

JXD 515 V/W

Levnější z těchto dvou je ten s názvem končícím písmenem “V”. Ten je totiž vybaven HD kamerou s rozlišením 2Mpx.

O něco málo dražší je model, jehož označení končí písmenem “W”. Tento má ve výbavě kameru 0,3Mpx, ale zase s přenosem obrazu pomocí WiFi, takže jde o WiFi FPV. Ovladač je také navíc vybaven držákem na mobilní telefon.

JXD 515W WiFi FPV

Toto dronítko je ovládáno pomocí 4 kanálového vysílače v podobě joypadu. Ten je v konfiguraci Mode 2, vysílá na frekvenci 2,4GHz a energií je zásobován ze čtyř tužkových baterek. Jeho dosah činí 50 – 50m. Ve výbavě JXD 515 najdeme funkce jako jednotlačítkový vzlet nebo přistání, metání salt, Headless mód, metání salt a držení letové hladiny. Ve výbavě samozřejmě nechybí osvětlení pomocí LEDek, které napomáhají při orientaci nejen za snížené viditelnosti. Stabilitu letu zajišťuje integrovaný 6 osý gyroskop. K mání je buď v černé barvě s modrou nebo se zelenou.

Pohon zajišťují čtyři stejnosměrné motory, které energií zásobuje dvoučlánkový akumulátor. Jeho kapacita je 350mAh a by udržet toto UFO ve vzduchu nějakých 5 – 6 minut. Nabíjení skrze USB port bude trvat asi jednu a půl hodiny.

JXD 515 V si můžete objednat u Everbuing nebo Gearbest.

JXD 515 W si můžete objednat u Everbuing nebo Gearbest.

JXD 515

 

Základní parametry

  • Velikost: 138 x 138 x 50mm
  • Akumulátor: Li-Ion, 7,4V (2S), 350mAh
  • Rádio: 2,4GHz, 4 kanály, Mode 2, dosah 50 – 60m, 4 x AA (nejsou součástí balení)

 

Balení

  • Velikost: 330 x 195 x 85mm
  • Hmotnsot: 1470g
  • Obsah: 1x JXD 515V/W, 1x rádio, 1x USB nabíjecí kabel, 1x anglický manuál
  • model W navíc držák na MT, model V navíc čtečku paměťových karet