Čínská společnost Kehan bude dobře známá asi jen těm, kteří se zajímají o akční kamery. Kehan se totiž zaměřila především na výrobu kamer, které jsou malé, snadno přenositelné a použitelné všude tam, kde by velká kamera zabrala spoustu místa.

 

Jejich posledním počinem je Kehan CubeCam, která má v názvu ještě podtitul Wearable. Ta se aktuálně nachází v předprodejích za příjemných 99,99 dolarů. Je malá, skladná a bez problémů se vejde do kapsy nebo do kabelky. Její rozměry jsou 41 x 41 x 13 mm při hmotnosti 24,5 gramu.

kehan-cubecam-2

Kehan CubeCam podporuje jak natáčení videa, tak běžné focení a lze ji jednoduše spárovat s chytrým telefonem, na kterém následně vidíte snímaný záběr. Objektiv má světelnost f/2.5 a 120° úhel záběru. Baterie by měla vydržet na jedno nabití zhruba 2,5 hodiny natáčení videa.

Kehan CubeCam

Video lze natáčet v rozlišení 1280 x 720px (30fps), běžné snímky lze nafotit ve stejném rozlišení. Najdeme zde podporu Micro-SD karet do velikosti 64 GB. Nechybí Micro-USB 2.0 a Wi-Fi 802.11b/g/n. Kehan CubeCam je kompatibilní s Android 4.0 a výše a iOS 8.0 a výše.

Kehan CubeCam je k mání zde a na stejném odkazu naleznete také veškeré specifikace. Předprodej potrvá do 30. září/septembra.