Pozorným návštěvníkům těchto stránek jistě neuniklo, že k nám do redakce dorazily další akční kamerky určené k recenzím. Obě kamery nám zapůjčil internetový obchod Kamerov.cz za což mu tímto děkujeme.

O jaké kamery se jedná? Jak název tohoto článku napovídá, tak jednou je miniaturní kamera Polaroid Cube a druhou je SJCAM M10 Cube. Tyto kamery mají podobnou cenu, takže je v recenzi postavíme proti sobě a poradíme vám, jaká kamera z těchto je lepší volbou.

Dnes si představíme menší a o kapku levnější Polaroid Cube s rozměry 35 x 35 x 35 mm. Tato kamerka dorazila v průhledné plastové krabičce, která je docela křehká a dlouhá cesta, jak lze vidět na fotografiích, jí dala dost zabrat. Samotná kamerka naštěstí přežila bez újmy a nic nám nebrání v jejím představení a následném testování.

Polaroid Cube je postavena na stojánku, kde drží za pomoci magnetu na spodní straně. Najdeme zde ještě návod k použití a krátký USB kabel. Kdo by čekal alespoň jeden držák má smůlu.

Kamerka Polaroid Cube je designově povedená. Tělo je pogumováno a na omak je velmi příjemné a vypadá, že přežije i menší pády. Do vody ji ale bez pouzdra rozhodně nedávejte. Kamera odolá, dle výrobce, jen stříkající vodě. Na horní straně je jediné ovládací tlačítko a hned je jasné, že ovládání nebude zrovna komfortní. Na spodní straně je již zmíněný magnet, který kameru bez problému udrží i na kapotě auta. Skvělý nápad, jenže jeden magnet nenahradí spoustu příslušenství, jenž je u konkurence v základu běžné. Vzadu je pak krytka konektorů, která také není zrovna prakticky řešená. Dostaneme se pod ni třeba mincí. Pod krytem se skrývá microUSB konektor, slot na paměťovou kartu a přepínač mezi fullHD a HD rozlišením.

Více si o kamerce řekneme až v recenzi.