Společnost GoPro končí s drony, propouští a její osud je nejistý

Líbil se vám článek? Sdílejte ho!

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email
Je GoPro Karma zpět

Tahle zpráva zřejmě potěší málokoho. CEO společnosti, Nicholas Woodman, prozradil, že společnost musí přijmout určité kroky, které mají vést ke zlepšení hospodaření a stabilizaci společnosti.

Není novinkou, že se GoPru nedaří. Cena akcií klesá dlouhodobě a zlepšení nepřineslo ani představení dronu GoPro Karma. Spíše naopak. Dron Karma se potýkal s problémy již od začátku, kdy padal samovolně z nebe a všechny prodané kusy museli zpět do servisu. Náprava pak trvala několik měsíců a zájemci se museli poohlédnout u konkurence.

Dron GoPro KarmaAni s akčními kamerami to není nijak růžové. GoPro je sice stále špičkou v tomto oboru, ale konkurence se dotáhla nebezpečně blízko a například Yi 4K+ je již plnohodnotným soupeřem. Navíc se běžný uživatel spokojí i s levnější alternativou a řada GoPro Hero osloví jen ty nejnáročnejší.

 

Špatnou situaci se GoPro pokusí napravit kompletním zrušením divize dronů a tak na nástupce Karmy můžeme zapomenout. Tenhle krok se dotkne cca 300 zaměstnanců, kteří přijdou o práci. Zakladatel společnosti, Nicholas Woodman, si navíc sníží plat na pouhý 1$.

Situace je natolik špatná, že je ve hře i prodej celé společnosti a nebo případné partnerství s jinou společností, která by mohla poskytnout finanční injekci.

Je tohle konec společnosti GoPro, která stojí za vznikem akčních kamer?

Zdroj: uavexpertnews.com

%d bloggers like this: