Tahle zpráva zřejmě potěší málokoho. CEO společnosti, Nicholas Woodman, prozradil, že společnost musí přijmout určité kroky, které mají vést ke zlepšení hospodaření a stabilizaci společnosti.

Není novinkou, že se GoPru nedaří. Cena akcií klesá dlouhodobě a zlepšení nepřineslo ani představení dronu GoPro Karma. Spíše naopak. Dron Karma se potýkal s problémy již od začátku, kdy padal samovolně z nebe a všechny prodané kusy museli zpět do servisu. Náprava pak trvala několik měsíců a zájemci se museli poohlédnout u konkurence.

Dron GoPro KarmaAni s akčními kamerami to není nijak růžové. GoPro je sice stále špičkou v tomto oboru, ale konkurence se dotáhla nebezpečně blízko a například Yi 4K+ je již plnohodnotným soupeřem. Navíc se běžný uživatel spokojí i s levnější alternativou a řada GoPro Hero osloví jen ty nejnáročnejší.

 

Špatnou situaci se GoPro pokusí napravit kompletním zrušením divize dronů a tak na nástupce Karmy můžeme zapomenout. Tenhle krok se dotkne cca 300 zaměstnanců, kteří přijdou o práci. Zakladatel společnosti, Nicholas Woodman, si navíc sníží plat na pouhý 1$.

Situace je natolik špatná, že je ve hře i prodej celé společnosti a nebo případné partnerství s jinou společností, která by mohla poskytnout finanční injekci.

Je tohle konec společnosti GoPro, která stojí za vznikem akčních kamer?

Zdroj: uavexpertnews.com