Yuneec patří mezi jednu z nejvýznamnějších společností v oblasti droního průmyslu a tak společnost nemohla chybět na letošní Consumer Electronic Show (CES). Představení se dočkal model Yuneec H520, který je určen pro komerční použití.

Yuneec H520 – šestirotorový makáč

Tato novinka vznikla vlastně jako upgrade loňského oblíbeného modelu Yuneec Typhoon H. Ale protože vznikal s úmyslem služby u profíků, dočkal se více či méně významných změn. Tou nejviditelnější je samozřejmě barva, kterou je dobře viditelná oranžová v signálním odstínu. Ty ostatní změny již nejsou tak na první pohled zřejmé, ale o to významnější. Integrován je například systém od společnosti Intel, který se nazývá RealSense a má na starosti inteligentní vyhýbání se překážkám v letu. Díky pokročilé elektronice a šestirotorové konstrukci je schopen letu i jen s pěti funkčními motory.

Yuneec H520 stay

Yuneec H520 si budete moci dopřát od příštího kvartálu v cenovém rozpětí 2499USD – 4499USD dle zvolené konfigurace. K dispozici budou různé kamerové systémy. CGO-ET s duální termální RGB kamerou, CGO-CI je inspekční kamera a pak ještě CGO-3+. Bohatá softwarová výbava je v této kategorii absolutní samozřejmostí.

K ovládání poslouží na Androidu založené rádio s označením ST16. To disponuje 7″ displejem s rozlišením 720p a konektorem HDMI pro připojení externích monitorů.

 

Zdroj: Yuneec