Představení: Syma X8SW – evoluce nebo revoluce?

Líbil se vám článek? Sdílejte ho!

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email
Syma X8SW

Nedávno představovaní nástupci tolik oblíbené Syma X5C, tedy dronítek Syma X5UC a Syma X5UW se dočkali aktualizace i větších sourozenců. Dnes si představíme ten mírně vybavenější, tedy Syma X8SW. Opět i tento kousek je vhodný i pro úplné začátečníky. Od počátku byl konstruován jako variabilní kameraman, který bude prodávaný v mnoha nejrůznějších konfiguracích. Tyto modely, jejichž označení začíná X8, mají jednu stranu dlouhou celého půl metru, což má pozitivní vliv na stabilitu letu i obrazu pořizovaných snímků.

 

Syma X8SW – s WiFi FPV

Syma X8SW je v podstatě aktualizovaný model Syma X8W, který jsme vám představili v unboxingu a dále i v recenzi. Pro zaznamenání zažitků, navštívených míst i třeba sportovních výkonů je zde přítomna HD kamera s rozlišením 1Mpx. Dron vybaven fuknkcemi jako Headless mód, barometr pro udržení stabilní výšky, jednotlačítkový vzlet i přistání a dokonce i metání salt na povel. Také jsou i zde přítomny ochrany vrtulí. Díky nainstalované aplikaci SYMA FPV ve vašem mobilním zařízení je možné přenášet na něj on-line přenos obrazu z kamery.

Syma X8SW LED

Přítomny jsou i LEDky pro snazží orientaci v prostoru i za snížené viditelnosti. Akumulátor je výměnný o kapacitě 2000mAh, což by mělo zajistit více jak 9 minut ve vzduchu. Ovládání má na starosti rádio s novým designem, které je možná i úplně shodné se zmíněnými menšími modely. Disponuje přibaleným držákem pro váš mobilní telefon a jednoduchým ovládáním. Vysílá na frekvenci 2,4GHz a má čtyři kanály, energii mu dodávají 4 tužkové baterie (AA), které nejsou součástí balení. Jeho dosah by měl být kolem 70 metrů.

Jde tedy o evoluci a žádná revoluce se nekoná, ale to nevnímejte jako nevýhodu. Proč totiž měnit něco, co se osdvědčilo, funguje to a lidé to tak chtějí?

Pokud vás tento kousek zaujal, je možné si více přečíst nebo požádat o upozornění při naskladnění na Banggood nebo Gearbest.

 

Základní parametry

  • Velikost: 500 x 500 x 190mm
  • Akumulátor: Li-Ion, 7,4V (2S), 2000mAh
  • Udávaná doba let: 9 minut
  • Udávaná doba nabíjení: 150 minut
  • Kamera: HD, 1Mpx, 720p, WiFi FPV
  • Rádio: 2,4GHz, 4 kanály, držák na MT, 4x AA (nejsou součástí balení), dosah cca. 70m

Syma X8SW transmitter

Balení

  • Velikost: 345 x 345 x 200mm
  • Obsah: 1x Syma X8SW, 1x WiFi kamera, 1x akumulátor, 1x rádio, 1x držák mobilního telefonu, 1x sada ochran vrtulí, 1x nabíječka, 1x šroubovák, 1x anglický manuál

 

%d bloggers like this: