Nedávno představovaní nástupci tolik oblíbené Syma X5C, tedy dronítek Syma X5UC a Syma X5UW se dočkali aktualizace i větších sourozenců. Dnes si představíme ten mírně vybavenější, tedy Syma X8SW. Opět i tento kousek je vhodný i pro úplné začátečníky. Od počátku byl konstruován jako variabilní kameraman, který bude prodávaný v mnoha nejrůznějších konfiguracích. Tyto modely, jejichž označení začíná X8, mají jednu stranu dlouhou celého půl metru, což má pozitivní vliv na stabilitu letu i obrazu pořizovaných snímků.

 

Syma X8SW – s WiFi FPV

Syma X8SW je v podstatě aktualizovaný model Syma X8W, který jsme vám představili v unboxingu a dále i v recenzi. Pro zaznamenání zažitků, navštívených míst i třeba sportovních výkonů je zde přítomna HD kamera s rozlišením 1Mpx. Dron vybaven fuknkcemi jako Headless mód, barometr pro udržení stabilní výšky, jednotlačítkový vzlet i přistání a dokonce i metání salt na povel. Také jsou i zde přítomny ochrany vrtulí. Díky nainstalované aplikaci SYMA FPV ve vašem mobilním zařízení je možné přenášet na něj on-line přenos obrazu z kamery.

Syma X8SW LED

Přítomny jsou i LEDky pro snazží orientaci v prostoru i za snížené viditelnosti. Akumulátor je výměnný o kapacitě 2000mAh, což by mělo zajistit více jak 9 minut ve vzduchu. Ovládání má na starosti rádio s novým designem, které je možná i úplně shodné se zmíněnými menšími modely. Disponuje přibaleným držákem pro váš mobilní telefon a jednoduchým ovládáním. Vysílá na frekvenci 2,4GHz a má čtyři kanály, energii mu dodávají 4 tužkové baterie (AA), které nejsou součástí balení. Jeho dosah by měl být kolem 70 metrů.

Jde tedy o evoluci a žádná revoluce se nekoná, ale to nevnímejte jako nevýhodu. Proč totiž měnit něco, co se osdvědčilo, funguje to a lidé to tak chtějí?

Pokud vás tento kousek zaujal, je možné si více přečíst nebo požádat o upozornění při naskladnění na Banggood nebo Gearbest.

 

Základní parametry

  • Velikost: 500 x 500 x 190mm
  • Akumulátor: Li-Ion, 7,4V (2S), 2000mAh
  • Udávaná doba let: 9 minut
  • Udávaná doba nabíjení: 150 minut
  • Kamera: HD, 1Mpx, 720p, WiFi FPV
  • Rádio: 2,4GHz, 4 kanály, držák na MT, 4x AA (nejsou součástí balení), dosah cca. 70m

Syma X8SW transmitter

Balení

  • Velikost: 345 x 345 x 200mm
  • Obsah: 1x Syma X8SW, 1x WiFi kamera, 1x akumulátor, 1x rádio, 1x držák mobilního telefonu, 1x sada ochran vrtulí, 1x nabíječka, 1x šroubovák, 1x anglický manuál