Velikonoce jsou stále ještě pár měsíců před námi, ale i přesto tu pro vás dnes máme představení jednoho vajíčka v košíku. FY603 je kvadroptéra malých rozměrů, která je výbavou i konstrukcí vhodná pro začátečníky.

 

FY603 – Roztomilý knedlíček nejen pro děvčata

Design je dost individuální záležitost, ale vzhled tohoto kousku asi nemůže nikoho urazit. Na stránkách prodejce se nachází sdělení, že malá víla vypadá velmi atraktivně a že je tedy velmi vhodná i jako dárek pro děvčata. Velmi zvláštní je konstrukce krycí klece, kterou jsme zatím jinde neviděli. Tato ochrana není nejdokonalejší, ale jako ochrana vrtulek před nárazy do zdi by mohla být dostačující. Výrobce se také chlubí nebývalým a efektním osvětlením v modré a červené barvě, které usnadňuje orientaci v prostoru.

FY603 funkce

Je zde přítomna kamera s rozlišením 0,3MPx, což se přibližuje kvalitě kresby tříletého dítěte, ale pro základní orientaci v prostoru by to snad mohlo dostačovat. Svůj mobilní telefon uchytíte do držáku na ovladači, přes nainstalovanou aplikaci spárujete s dronítkem skrze WiFi a můžete sledovat online přenos obrazu. Na rádiu máte možnost aktivace funkcí jako je jednotlačítkový návrat, udržení výšky letu a metání salt různými směry. Také je zde k dispozici přepínání rychlosti FY603 mezi stupni “Low/Medium/High”. Výrobce se chlubí možnosti vzletu z ruky, ale jako obvykle toto z bezpečnostních důvodů nikdy a nikomu nedoporučujeme.

Objednávat jej můžete v bíle nebo černé barvě  a v balení dostanete opět vše, co ke svému prvnímu vzletu budete potřebovat. Jen v balení nejsou přítomny tři mikrotužkové baterie potřebné k funkčnosti vysílače.

 

Tento kousek je k mání u našeho partnera Gearbest.

Základní parametry

Velikost: 136 x 130 x 90mm

Hmotnost: 375g (tato hodnota se nám zdá vysoká, ale je uvedena na stránkách prodejce a jinde se nám jí nepodařilo ověřit)

Rádio: 2,4GHz, 4 kanály, Mode 2, dosah 25-30m, držák na MT, 3 x AAA (nejsou součástí dodávky)

Kamera: 0,3MPx, přenos skrze WiFi

Akumulátor: Li-Pol, 3,7V (1S), 380mAh

Udávaná doba letu na nabití: cca 5 minut

Udávaná doba nabíjení: 50 minut

 

Balení

Velikost: 200 x 195 x 155mm

Hmotnost: 500g

Obsah: 1x FY603, 1x rádio, 1x sada náhradních vrtulek, 1x držák MT, 1x šroubovák, 1x USB nabíjecí kabel, 1x anglický manuál