RC drony jsou stále oblíbenější dárek a není divu – díky technologickému boomu v posledních letech jsou jejich řídící jednotky na takové úrovni, že je zvládne pilotovat i nezkušený uživatel, což třeba dřív u RC vrtulníků nebylo dost dobře možné.

Požádali jsme modelářskou prodejnu RCKING o pár tipů. Tady jsou.

Pro zábavu – Cheerson CX-10
915922fc0a168f87a3a368188509f1f5dbd2a59f

Tato miniaturní kvadrokoptéra se pyšní titulem „nejmenší na světě“, ale nenechte se zmást – v malém těle se skrývá výborná elektronika která RC model perfektně stabilizuje pro vynikající požitek z létání. Ale nakonec i bourání, protože nehody se stávají a výrobce to měl na paměti – použité materiály jsou velmi odolné proti poškození. Letový čas se pohybuje kolem 6 – 8 minut, nabíjení trvá jen 20 minut a model umí na povel vysílače automatické přemety a to do všech směrů. Perfektní dárek pro každého.

 

Pro takové to domácí natáčení – LRP H4 Gravit s HD kamerou

gravit

Další z řady snadno ovladatelných a odolných kvadrokoptér jejich řízení je snadné i pro začátečníky. Zaujme především netradičním vzhledem, který bude zaručeně přitahovat pozornost okolí. Konstrukce je vymyšlena tak, aby kvadra přežila i nějaké ty pády. Radost pak udělá zabudovaná HD kamera schopná natáčet video a fotit.

 

Pro seriózní létání – XIRO V Drone

RC-Drone-Zero-XIRO-XPLORER-V-Version-FPV-HD-14MP-Camera-RC-Quadcopter-RTF-5-8GHz

Popularita dronu XIRO nezadržitelně stoupá. Naprosto skvěle navržený dron nadupaný těmi nejmodernějšími technologiemi navíc za cenu, která je až o třetinu nižší než srovnatelně vybavené stroje konkurence.

XIRO V je vybaven vším, co od špičkového dronu očekáváte – auto start a přistání, návrat domů, relativní řízení, automatické oblety zadané oblasti, online přenos videa přes zesilovač na váš mobil nebo tablet, sledování pohybujícího se objektu, plánování dráhy letu na mobilním zařízení a další.

Podívejte se na českou video recenzi.