Dnes, ačkoli je 1.dubna a dalo by se říci, že některé příspěvky mohou přímo vybízet k aprílovému žertíku, tak v tomto případě se to dá brát částečně. OnePlus spustil prodej dronu DR-1 a svým způsobem to bere, jako takový malý žertík, avšak s reálným produktem. Tento produkt byl avizován již v průběhu března, avšak dlouho nebylo jasné, co nám OnePlus představí. Včera večer se objevil na oficiálním profilu FB trailer s tímto záhadným produktem, kde již bylo rozpoznatelné, že se bude opravdu jednat o dron. Nikdo však nečekal, že prodej bude spuštěn hned ráno druhý den a to ještě v limitovaném čase a počtu.

Netrvalo dlouho a opět na FB profilu OnePlus vyvěsilo zprávu s jasným zněním „Vyprodáno“. Pojďme se však podívat na samotný dron.

OnePLus DR-1 _1

 

DR-1 je malá kvadrakoptéra s rozpětím křídel pouhých 70mm. V porovnání například s telefonem OnePlus One jde asi o poloviční velikost.

 

Specifikace dronu:

Hmotnost 12,5 g ± 2,5 g
Velikost šasi 70 mm x 28 mm (30 mm průměr kotouče)
Hlavní Motor Typ Ø 6X12 (4ks)
Baterie 3.7V 100mAh Li-Po
Doba nabíjení ~ 20 minut
Doba letu 5-8 minut
V balení DR-1 Drone, USB kabel, vrtule (4x), uživatelský manuál, dálkové ovládání

Dostupnost byla v omezeném množství, a dodací lhůta se pohybuje dle výrobce mezi 3-15 dny. K dronu je poskytnuta záruka na vzniklé vady z produkce. Nezahrnuje však náhodné poškození, proto je vhodné brát tento malý dron spíše jako takovou hračku. Při této velikosti se nedá ani počítat s upevněním fotoaparátu nebo kamery. Použití se dle specifikací dá předurčit na spíše vnitřní prostory, případně venkovní, avšak pozor na vítr a další povětrnostní podmínky (myšleno třeba zrovna ty dnešní aprílové). Zdá se, že dron není uzpůsoben k  ovládání pomocí chytrého telefonu.

 

OnePlus DR-1 přišel na 549,- Kč a s dopravou na 660,- Kč.

Dobrá zpráva na konec. Povedlo se nám jeden tento limitovaný exemplář urvat k nám do redakce. Takže pokud se opravdu nejednalo o nejapný žert ze strany OnePlus a dron dorazí, tak vás budeme moci o tomto malém gadgetu více obeznámit.

 

[zdroj]